Moje małe Hashimoto. Jak z tym Żyć?

W tym zabieganym świecie ciężko jest Nam, zatroszczyć się o swoje zdrowie a zwłaszcza o to co jemy. Często są to szybkie przekąski bądź różne produkty, które dają nam po prostu czystą przyjemność-słodycze. Kiedy po nie sięgamy, nie zastanawiamy się, co się wówczas dzieje w naszych organizmach.

Być może produkty, które spożywamy nieświadomie, mogą się przyczynić do wywołania w Nas różnych chorób albo pogłębienia choroby, z którą już się zmagamy i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nieświadomie przez niewłaściwe odżywianie pogłębiamy tę chorobę. Tak między innymi było w moim przypadku. Bardzo lubiłam produkty, które coraz bardziej rozwijały moją chorobę autoimmunologiczną moje małe hashimoto. 

Nazwa-choroba autoimmunologiczna myślę, że nie jest nam obca; są to choroby często spotykane w naszych obecnych czasach. Zapewne każdy z nas miał już „styczność” z tą nazwą poprzez różne źródła jak internet, znajomych, wiadomości czy książki. Jest cała długa lista chorób autoimmunologicznych.

Ja jednak chciałabym się tutaj skoncentrować na mojej chorobie HASHIMOTO, myślę, że to określenie niedoczynności tarczycy również nie jest Wam obce, gdyż jest to ostatnio bardzo popularna choroba. Nie chciałbym tutaj, dokładnie opisywać czym jest ta choroba, na czym dokładnie polega, gdyż lekarzem nie jestem, jednak bardzo interesuje się tym tematem, żeby pomóc samej sobie. Mam nadzieję, że może wy również znajdziecie coś dla siebie, dowiecie się czegoś, czego wcześniej nie usłyszeliście albo nie przeczytaliście. Dlaczego chciałabym się z Wami tym podzielić? Ponieważ zdaję sobie sprawę, jaka jest to uciążliwa choroba na co dzień.

Moje małe hashimoto. Jak z tym żyć

Kiedy opowiadam osobom bliskim o tej chorobie, czuję się przez nich nie do końca zrozumiana, ponieważ oni sami jej nie mają-na szczęście. Opisze pokrótce moje objawy i jak czuję się czasem odbierana przez bliskie mi osoby, znajomych. 

OBJAW CHOROBY: Jest mi naprawdę bardzo ciężko rano podnieść się z łóżka w pełni rozbudzić i być od razu gotowa do działania.

JAK MYŚLĘ, ŻE MOGĘ ZOSTAĆ ODBIERANA: Pewnie długo siedziała w nocy przed komputerem czy też telewizorem, późno położyła się spać i w dodatku lubi sobie dłużej poleniuchować w łóżku.

JAKBYM CHCIAŁA, ŻEBY BYŁO: Wstać równo z nastawionym budzikiem, bez żadnej 10-minutowej drzemki, zjeść pożywne śniadanie, zrobić kawę i działać 🙂

OBJAW CHOROBY: Mam trudność nad dłuższą pracą wymagającą koncentracji, z przyswajaniem nowej wiedzy, z koncentracją na lekcji języka obcego.

JAK MYŚLĘ ŻE MOGĘ ,ZOSTAĆ ODBIERANA: Tak naprawdę ona nie chce tego pojąć ani zrozumieć, nie potrafi usiąść i zrealizować dane przedsięwzięcie od początku do końca, raz jest w pełni zmotywowana, po czym szybko odpuszcza- pracuje na chwilę, mając tak zwany  „Słomiany zapał” 

JAKBYM CHCIAŁA, ŻEBY BYŁO: Czas, który chce poświęcić na pracę, na naukę chciałbym, wykorzystać w pełnym wymiarze nie mając rozproszonych myśli bądź poczucie zmęczenia, znużenia.

OBJAW CHOROBY: ciągle przybywają mi dodatkowe kilogramy, zawsze zależało mi na ładnej sylwetce.

Odrzuciłam już w zupełności słodycze i cukier a waga ani drgnęła w dół. Do tego włączyłam regularne bieganie, lecz są dni, kiedy wysiłek mnie bardzo męczy.

JAK MYŚLĘ, ŻE MOGĘ ZOSTAĆ ODBIERANA: (Zwłaszcza przez męża) tylko tak mówisz, a pewnie w szafkach masz pochowane jakieś słodkości i sobie podjadasz jak nie widzę, może zauważyłem jakieś drobne zmiany w sposobie odżywiania, ale widocznie nie są one dość wystarczające.

JAKBYM CHCIAŁA, ŻEBY BYŁO: Chciałabym mieć ten metabolizm co kiedyś, wiadomo, że z wiekiem metabolizm nam wolniej pracuje, ale bez przesady, jeszcze nie czuje się taka „STARA” 🙂 

I tak można byłoby wymieniać. Osoby, które zmagają się z niedoczynnością tarczycy myślę, że wiedzą coś na ten temat.

Moje małe hashimoto. Jak z tym żyć

MOJE MAŁE HASHIMOTO JAK Z TYM ŻYĆ? 

Myślę, że z tymi nieprzyjemnymi objawami dałoby się jakoś żyć, pomimo zmniejszonej wydajności. Bliskie osoby zapewne zaczęłyby nas wspierać, jak i to akceptować. Jednak jest coś jeszcze, co niektóre kobiety niepokoi, martwi Hashimoto również przyczynia się do niepłodności. Nieprawidłowości w obrębie układu hormonalnego, mogą utrudniać zajście w ciążę, a jeśli do ciąży dojdzie, zwiększają ryzyko poronień, porodu przedwczesnego, mogą także niekorzystnie oddziaływać na rozwój płodu.

Rzeczą oczywistą jest tutaj nieleczenie siebie domowymi sposobami na własną rękę- ponieważ nie jesteśmy w stanie sami zwalczyć tej choroby. Choroba ta z całą pewnością powinna być systematycznie monitorowana przez naszego lekarza. Oczywiście jest wielu lekarzy, którzy twierdzą, że jedzenie nie ma wpływu, na nasilanie się tej choroby po prostu trzeba brać lekarstwa i samo z czasem wszystko wróci do normy, jak tylko zastosujemy w końcu odpowiedni lek oraz dawkowanie.

Zapoznałam się z różnymi źródłami, żeby wspomóc moje małe hashimoto: przeczytałam wiele książek, artykułów, zapoznałam się z dietami stosowanymi na zaburzenia odporności i chorobami z autoagresji. W znacznej większości materiałów były nadmieniane produkty żywieniowe, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jak również produkty, które w szczególności powinniśmy odrzucić. Przyznaję sama po sobie, że nie jest to łatwe, jednak uważam, że warto w końcu JESTEŚMY TYM, CO JEMY.

MOJE MAŁE HASHIMOTO JAK Z TYM ŻYĆ – Może Ty masz jakieś źródła i podzielisz się tym ze mną ? 

Zaświadczenie o alergii do przedszkola

Katar, kaszel – alergia! Jak posłać dziecko do przedszkola. Zaświadczenie o alergii do przedszkola potrzebne od zaraz. Czy przedszkole może wymagać okazania takiego zaświadczenia?

Czy jemu na Tobie zależy?

Spotykacie się już jakiś czas, a ty dalej nie wiesz, czy jemu na Tobie zależy? Po czym to poznasz? Kiedy warto zrezygnować z tej relacji?

Cytaty o dzieciach, które wzruszają, uczą i inspirują!

Moje ulubione cytaty o dzieciach! Pierwszy z nich bardzo do mnie trafił! Ciekawa jestem czy do Ciebie również?

Teksty kołysanek – Najpiękniejsze polskie kołysanki dla dzieci

Kołysanka – prosty, krótki tekst, który działa jak ukojenie dla naszego dziecka podczas zasypiania. Poznaj najpiękniejsze polskie kołysanki dla dzieci.

Motywujące cytaty, które dają siłę do działania

Motywacja to impuls, który nakręca nas do działania. Poznaj motywujące cytaty, które dają siłę do działania. Inspiracja na każdy dzień! Ponad 100 motywujących cytatów!

Moje dziecko mnie wkurza! Cała prawda o macierzyństwie.

Moje dziecko mnie wkurza! Czy mam prawo czuć złość? Czy jestem złą matką myśląc w ten sposób? Czasami czuje się taka bezradna. Dręczą mnie wyrzuty sumienia.

Czy to koniec związku?

Coś się wypaliło, coś poszło nie tak. Przestaliśmy mówić o naszych wspólnych planach. Przestaliśmy spędzać ze sobą czas. Czy to koniec związku?

Dlaczego facet milczy po kłótni?

Zaczął traktować nas jak powietrze. Jakby nas w ogóle nie było. Czy to koniec? Czy nasz związek nie miał dla niego znaczenia? Dlaczego facet milczy po kłótni?

Dlaczego nie uczymy tego dzieci?

Ukryte koszty pandemii. Co pandemia zrobiła naszym dzieciom? Dlaczego nie uczymy tego dzieci? Tak ważne jest, by były tego świadome.

Test osobowości PERSO.IN – Model Wielkiej Piątki

Zwiększ swoją efektywność. Poznaj jaką masz przewagę nad innymi. Dowiedz się na jakie ryzyka musisz uważać w swoim życiu wykonując test osobowości PERSO.IN