Kim jestem

Witaj! Mam na imię Aneta.

Znajomi i przyjaciele mówią do mnie po prostu Ruda. Nie wiedziałam do końca jak nazwać bloga czy: rady rudej, rudej rada, ruda rada albo jestem ruda.

Myślę, że nazwa jaką wybrałam, a wymyślił ją mój mąż, jest najbardziej trafiona. Po prostu OdRudej, bo nie koniecznie wszystkie moje artykuły to rady, nie koniecznie piszę tutaj wszystko o sobie. Zdecydowanie piszę na różne tematy, dla Was od Rudej.

Mało się przedstawiłam dokończę zatem. Jestem kobietą po trzydziestce, matką mojego kochanego synka i żoną fantastycznego mężczyzny.

Z zawodu: pedagog, trener osobisty. Swoją wiedzą, doświadczeniem dziele się na swoim blogu. Zapraszam!

Myślę, że jeśli już wiesz kim jestem chętniej do mnie będziesz zaglądać

 

Aneta Boritzka - O mnie - Kim jestem

Anthony Robbins

Twój los kształtuje się w momencie podejmowania decyzji. Jeśli zatem chcesz zmienić własne życie, musisz podjąć kilka zupełnie nowych decyzji dotyczących tego, kim będziesz dokąd chcesz dojść i czemu chcesz się poświęcić.

Dlaczego piszę

Wiem, że każdy ma potencjał do tego, aby zmienił każdy obszar swojego życia w którym czuje się niekomfortowo, (o ile oczywiście ma się na ten obszar zmian realny wpływ).

Często jest tak, że chcemy zmienić kogoś, coś, niekoniecznie siebie – a prawda jest taka, że największy wpływ mamy na to: co dzieje się w nas i w naszym życiu.

Dlatego poruszam tematykę dobrze mi znaną z zakresu Life Coachingu (rozwój, relacje, rodzina) bo każdy z tych obszarów ma wpływ na nasza harmonię w życiu!

Każdy z Nas jest mniej lub bardziej cierpliwy. Oczekujemy by zmiany jakich chemy dokonać, zadziały się w naszym życiu szybko. Chcemy, aby z dnia na dzień zmiany na lepsze pojawiały się same. Niestety, ale w większości przypadków tak się nie zadzieje. Zmiana potrzebuje czasu, zmiana to proces. By mieć kontrolę na obszar jaki chcesz zmienić, musisz w tym aktywnie uczestniczyć.

Zmiana sama się nie zadzieje.

Działanie

„Działanie jest tylko finalną formą myśli, wierzchołkiem góry lodowej. Najważniejsza jest zawsze myśl. Ona wyznacza nam drogę. Ale żeby gdzieś dojść, musisz iść, iść, iść. Samo się nie dojdzie.

Najważniejsza jest zatem poprzedzająca działanie myśl, proces planowania, dokonywania wyborów, pozyskiwania informacji. Z tego powstaje plan, który już tylko realizujemy. Im jesteśmy bardziej precyzyjni na etapie myślenia, tym działanie będzie bardziej efektywne

Wyprawy nie zaczynają się w punkcie startu, lecz wiele lat wcześniej. Działanie jest małym końcowym odcinkiem wyprawy. Aby było efektywnie, cała podróż musi się odbyć w głowie kilka razy”. – M. Kamiński

Co znajdziesz na blogu odrudej?

Jak już pisałam wcześniej poruszam tematykę zawodową związaną z pedagogiką jak i life coachingiem.

Tematy jakie poruszam na moim blogu, wiążą się zatem z naszym codziennym życiem.

  • Rodzina
  • Relacje
  • Rozwój
  • Kariera zawodowa
  • Finanse
  • Zdrowie
Klauzula informacyjna i prawa autorskie

Treści znajdujące się na blogu odrudej.pl – mają charakter informacyjny, stanowią przemyślenia autorki. Żadnej treści na blogu, nie można traktować jako profesjonalnej porady: psychologicznej, pedagogicznej, lekarskiej.

Zezwalam na wykorzystanie treści/fragmentów, z zachowaniem ich prawidłowego kontekstu wskazując źródło w postaci zamieszczenia napisu  „odrudej” bądź imienia i nazwiska „Aneta Boritzka”, czy też adresu strony odrudej.pl – w miejscu wykorzystanej treści, w sposób widoczny dla odbiorcy.