Relacje

Relacje 

Relacje w związku

Relacje

Czy to koniec związku?

Czy to koniec związku?

Coś się wypaliło, coś poszło nie tak. Przestaliśmy mówić o naszych wspólnych planach. Przestaliśmy spędzać ze sobą czas. Czy to koniec związku?

Dlaczego facet milczy po kłótni?

Dlaczego facet milczy po kłótni?

Zaczął traktować nas jak powietrze. Jakby nas w ogóle nie było. Czy to koniec? Czy nasz związek nie miał dla niego znaczenia? Dlaczego facet milczy po kłótni?

Czy powinnam od niego odejść?

Czy powinnam od niego odejść?

Trudno jest podjąć decyzję o rozstaniu. Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie: Czy powinnam od niego odejść? Niezdecydowanie – gorsze niż podjęcie decyzji. Wiesz dlaczego?

Dlaczego On się Nie Odzywa

Dlaczego On się Nie Odzywa

Analizujemy, co poszło nie tak. Zastanawiamy się, co mogłyśmy zrobić lepiej. Dlaczego on się nie odzywa? Jaki jest powód, że facet milczy?

Inwestuj w Związek Każdego Dnia

Inwestuj w Związek Każdego Dnia

NIC NIE JEST DANE RAZ NA ZAWSZE Niezależnie na jakim etapie związku jesteśmy, czy dopiero się poznajemy, czy jesteśmy w narzeczeństwie, a może już w małżeństwie 5 albo 20 lat po ślubie. Inwestuj w związek każdego dnia Niezależnie od etapu związku, czasu przebytego...

Porządek nie jest Najważniejszy

Porządek nie jest Najważniejszy

Porządek nie jest najważniejszy Dużo czasu zajęło mi zrozumienie i wprowadzenie w życie tego, że: Porządek nie jest najważniejszy. Jeszcze trzy lata temu, nie potrafiłam zasnąć, kiedy moja kuchnia nie była posprzątana, podłoga brudna, i jakieś ciuchy plątały się po...

Relacje

Znajdziesz tutaj wpisy dotyczące relacji zwłaszcza partnerskich. Relacje jakie tworzymy ze swoim partnerem, ale również relacje które tworzymy z naszym dzieckiem oraz najbliższymi.

Znajdziesz tutaj artykuły, które pomogą ci budować zdrowe relacje z naszymi najbliższymi.

Będziesz mógł odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jak stworzyć związek partnerski oparty na bliskości i zaufaniu?
  • Jak zbliżyć się do partnera?
  • Jak kłócić się z partnerem?
  • Jak budować relacje ze swoim dzieckiem, by była zdrowa i rozwijająca dla naszego dziecka wydawała naszemu dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Dowiesz się również jak okazywać miłość w małych gestach i dlaczego to jest takie ważne dla naszego związku.

  • Czego powinniśmy unikać, by nie niszczyć naszych relacji?
  • Jak budować szczęście z drugą osobą?
  • Jak poznać potrzeby osoby na której nam zależy?
  • Jak się komunikować z drugą osobą?
  • Jak się komunikować z naszym dzieckiem?

Dlaczego nasze relacje są takie ważne?

Stajemy się przez to szczęśliwsi, odczuwamy wyższą satysfakcję ze związków z innymi ludźmi. Dlatego właśnie warto poświęcać czas i energię na tworzenie dojrzałych związków. Budowanie relacji jest jedną z podstawowych umiejętności społecznych, dzięki której człowiek potrafi dobrze funkcjonować w społeczeństwie

Przeczytaj artykuły najczęściej czytane na stronie odrudej o relacjach:

Jak się zapewne domyślasz, nie jest się w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego on się nie odzywa? Powodów może być bardzo wiele i jest to zależne na jakim etapie związku jesteśmy oraz w jakiej obecnie znajdujemy się sytuacji. Faktem jest, że tylko mężczyzna zna prawidłową odpowiedź na pytanie: dlaczego on się nie odzywa. My kobiety możemy tylko przypuszczać, co może być tego powodem. – Dlaczego on się nie odzywa? 

Wystarczy tak niewiele, by “dolać oliwy do ognia”, która przerzuci szalę goryczy. Wystarczy jedno niepotrzebnie wypowiedziane słowo, żeby jeszcze bardziej “dokopać” partnerowi; albo może i potrzebnie, bo chce się zawalczyć o samego siebie, o swoje potrzeby. A nasz partner jakby głuchy był, jakby nas wciąż ignorował i ignorował to, co jest dla nas  ważne. – Dlaczego facet milczy, po kłótni? 

Czas leci, a my dalej nie mamy pierścionka. Mija rok…dwa, a nawet więcej a my dalej nie mamy pierścionka na palcu. Zaczynamy patrzeć na młodsze koleżanki, które już dawno są w narzeczeństwie albo już nawet w małżeństwie, porównujemy czas trwania ich związku: Chłopak Kasi oświadczył się jej po 4 miesiącach, a chłopak Karoliny po roku. – Dlaczego on się nie oświadcza? 

Cytat

„Czy wiesz, że homar, gdy wyrasta ze starego pancerza, znajduje najcięższy głaz w okolicy i wsuwa się pod niego, wykonując niewielki podkop? Po chwili czuje na własnym ciele presję tak nieprzyjemną, że jest bliski śmierci. Ten ból jest jednak konieczny, by zniszczyć stary pancerz i dać możliwość powstania nowemu, który będzie pasował do obecnych rozmiarów skorupiaka.” – To nie są moje słowa, to słowa Jolanty Pieli, która doskonale opisuje konieczność wychodzenia poza strefę komfortu.

Gdybym mogła dać sobie tylko jedną radę sprzed kilku lat byłoby nią:

„Przestań się bać, rób to, o czym marzysz, to, co jest dla Ciebie ważne”