26 maja Dzień Mamy. Wyjątkowy prezent dla Mamy!

26 maja Dzień Mamy. Wyjątkowy prezent dla Mamy!

Aneta Boritzka

Tekst Aneta Boritzka

23/05/2022

26 maja Dzień Mamy 

26 maja – Dzień Mamy to szczególny dzień w którym chcemy naszej mamie podziękować za wszystko, co dla Nas robi. Mama, ale również Tato obdarowują Nas najpiękniejszą miłością jaka istnieje. Jest to miłość bezwarunkowa! 

Miłość bezwarunkowa — to taka, w której kochamy innych tylko dlatego, że są, niezależnie od tego, co robią jak się zachowują. Właśnie takim rodzajem miłości rodzice darzą swoje dzieci. To miłość szczególna i niepowtarzalna. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, które bywa nieśmiałe, przebojowe, spokojne czy żywiołowe — twoi rodzice kochają cię dokładnie takim, jakim jesteś, z każdą twoją wadą i zaletą, bez względu na wszystko.

Rodzice kochają nas, kiedy czujemy złość, smutek, strach, radość czy szczęście. Wtedy, kiedy zachowujemy się zgodnie z ich oczekiwaniami, ale też wtedy, kiedy popełniamy błędy, głośno manifestujemy swoje sprzeciwy wobec nich albo mamy odmienne pomysły czy plany. Niezależnie od tego, jakie posiadamy cechy, jak się zachowujemy, mama i tata kochają nas tylko dlatego, że jesteśmy.” – O.Belta – Iwacz

To jest najpiękniejsza miłość, którą dostajemy, którą również my obdarzamy później nasze dzieci. Miłość bezwarunkowa — wyjątkowe uczucie. Jestem kochana tylko dlatego, że jestem. 

26 maja Dzień Mamy – w tym dniu choć nie musimy, ale chcemy podarować swojej mamie coś wyjątkowego za:

 •  wszystkie nieprzespane noce, 
 •  to, że jest kiedy jej potrzebujemy, 
 •  to, że możemy “wyżalić się” jej z naszych wszystkich problemów, 
 •  wsparcie które nam daje, 
 •  to, że zawsze służy dobrą radą, 
 •  czas który nam poświęca, 
 •  radość którą daje,
 •  mądrości, które nam przekazała,
 •  wartości które nam „wpajała”,
 •  wychowanie,
 •  cenne „niewygodne dla nas uwagi”, dzięki którym nie zeszliśmy na złą drogę,
 •  wiarę w nas,
 •  zaufanie do nas,
 •  ulubione obiady, 
 • za to, że JEST – ZAWSZE❤️❤️❤️
26 maja dzień mamy

Mama

“Mamę mieć to krzyczeć „mama”, gdy się potrzebuje czegokolwiek. To dlatego, że przez pewien czas mama równa się wszystko.

Mamę mieć to czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji. To dlatego, że mama będzie bronić nawet wtedy, gdy miałaby przegrać.

Mamę mieć to móc się nie martwić o nic. Bo mama to taka profesja, która zajmie się wszystkim.

Mamę mieć to zatrudnić najlepszego pracownika na świecie. To dlatego, że nie chce pieniędzy za swoją pracę, jest w pełni lojalna, nie liczy nadgodzin, robi co trzeba, nigdy nie myśli tylko o sobie, a nawet jak się jej nie pochwali, to i tak nie przestanie mamować.

Mamę mieć to czuć się najważniejszą osobą na świecie. To dlatego, że ma się realizowaną każdą potrzebę, ciągle dostaje uwagę i bezwarunkową, niekończącą się miłość.

Mamę mieć to uczyć się życia od wymarzonego nauczyciela. To dlatego, że dzięki niej umiemy chodzić, mówić, ubierać się, uczyć, a nade wszystko sprzątać w pokoju, myć zęby i wiązać buty.” – Mateusz Grzesiak

Co możemy podarować mamie w tym wyjątkowym dniu? 

Wyjątkowy prezent dla mamy: 

 1. Książka – Mamo opowiedz mi o sobie
 2. Naszyjnik – serce ekg
 3. Voucher do salonu kosmetycznego, 
 4. Voucher na masaż twarzy kobido, 
 5. Pierścionek – dla mamy
 6. Zestaw do makijażu,
 7. Zestaw do pielęgnacji twarzy,
 8. Portmonetka,  
 9. Wiosenna lekka apaszka
 10. Zegarek – Smartwatch

Przeczytaj również: …bo kiedy mamę masz

Related Articles

Related

O autorze

Aneta Boritzka

Kieruje się przekonaniem, że każdy ma możliwość kształtowania swojego życia i decydowania o jego jakości – każdy ma szansę w pełni wykorzystać posiadane zasoby i osiągnąć zamierzone cele. Sama podróż do wyznaczonego celu jest niesamowitą przygodą. - Aneta Boritzka

Cytat

„Czy wiesz, że homar, gdy wyrasta ze starego pancerza, znajduje najcięższy głaz w okolicy i wsuwa się pod niego, wykonując niewielki podkop? Po chwili czuje na własnym ciele presję tak nieprzyjemną, że jest bliski śmierci. Ten ból jest jednak konieczny, by zniszczyć stary pancerz i dać możliwość powstania nowemu, który będzie pasował do obecnych rozmiarów skorupiaka.” – To nie są moje słowa, to słowa Jolanty Pieli, która doskonale opisuje konieczność wychodzenia poza strefę komfortu.

Gdybym mogła dać sobie tylko jedną radę sprzed kilku lat byłoby nią:

„Przestań się bać, rób to, o czym marzysz, to, co jest dla Ciebie ważne”