Mama, bo kiedy mamę masz…

Przez pewien okres w naszym życiu, mama jest dla nas dosłownie wszystkim. Kiedy czegoś potrzebowaliśmy, nie potrafiliśmy jeszcze słownie tego zakomunikować, a jedynie poprzez płacz i krzyk — tyle wystarczyło i mama zawsze pojawiała się, by zaspokoić nasze potrzeby. Żebyśmy poczuli się bezpiecznie.

Mama wystarczyła, żeby nie musieć martwić się o nic. Bo ona potrafiła nam wszystko zapewnić. Nie musieliśmy martwić się o jedzenie, ubrania, zakupy, rachunki, miejsce do spania, zepsuty kran, to wszystko zapewniała nam mama. Nie musieliśmy martwić się o obiad, który zawsze był. To wszystko robiła mama. Bolał ząb? Mama już zadzwoniła i umówiła do dentysty.

Czuwała w nocy, gdy śniły nam się koszmary, czuwała w nocy gdy chorowaliśmy. Rankiem budziła nas uśmiechem, choć sama była nie wyspana.

Mama to niesamowita, niezastąpiona bohaterka w naszym życiu, która dba o wszystko, a w zamian nie chce od nas nic. Mama po prostu chce naszego szczęścia, chce nam dać wszystko co najlepsze. Chce sprawić, abyśmy czuli się najważniejszymi osobami na świecie. Taka jest właśnie mama.

bo kiedy mamę masz

Bo kiedy mamę masz…

Mama już od naszych narodzin przemienia się jak kameleon niepostrzeżenie i pełni tyle różnych ról. Mama jako nauczycielka, która przekazywała nam lekcje już od narodzin. Ucząc nas: mowy, chodzenia, śpiewania, tańczenia. Pokazując, co jest dobre, a co złe. Przekazując: wartości, tradycje i swoje cenne życiowe doświadczenie. Chciała nas ustrzec, uchronić, przed błędami, które być może sama popełniła.

Mama chce nas uchronić, przed bólem, stresem, zranieniem. Mama chce widzieć tylko uśmiech na naszej twarzy. Nasze oczy we łzach, sprawiają jej większy ból, niż my sami odczuwamy. Taka jest właśnie mama, pełna miłości.

Mama jako kreatywna organizatorka naszego czasu w deszczowy, nudny dzień. Z niczego potrafi zrobić wszystko, zapewniając przy tym dużo uśmiechu i radości. Mama to taki nasz osobisty psycholog, który wie wszystko, na każdy temat. Znajdzie rozwiązanie na najbardziej beznadziejną sytuację.

Gdy mama jest na świecie, czujemy się bezpieczniej. Mamy świadomość, że możemy się do niej zwrócić w każdej sytuacji. Podzielić się z nią naszymi troskami, problemami. Mamy świadomość, że jeżeli nigdzie nie uzyskamy pomocy, której tak bardzo potrzebujemy, to jest jeszcze nasza mama, która z wszystkich swoich sił, będzie chciała nam tej pomocy udzielić w jakikolwiek sposób.

Mama to taka istota, która zawsze znajdzie czas, żeby nas uważnie wysłuchać. Mama to taka osoba, przed którą można się wypłakać bez poczucia wstydu.
Mama ona nigdy nas nie odrzuci. Mama osoba, której nie chcesz zawieść.

Mama to najwspanialsza osoba na świecie. Mieć mamę to wspaniała rzecz!

Najwięcej tych wspaniałych cech Mamy, zauważysz i docenisz, kiedy sam zostaniesz rodzicem!

Bo kiedy mamę masz

Mama – Teraz rozumiem…

Teraz rozumiem, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dlaczego byłaś taka zapracowana. Wszystko robiłaś z myślą, żeby było nam lepiej. Rozumiem, dlaczego tak bardzo martwiłaś się o mnie. Dlaczego wydzwaniałaś, gdy zdarzyło mi się spóźnić. Czemu krzyczałaś, gdy moje zachowanie było niewłaściwe. Teraz rozumiem, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, dlaczego na wiele rzeczy mi nie pozwalałaś, dlaczego byłaś taka wymagająca. Dlaczego wykłócałaś się ze mną. Teraz wiem, że to wszystko było potrzebne, żebym była tym kim jestem dzisiaj. Chcę być taką samą mamą dla mojego syna. Dziękuję Ci Mamo za Wszystko!