Cytat na dziś – Cytaty o życiu

Cytat na dziś – Cytaty o życiu

Aneta Boritzka

Tekst Aneta Boritzka

22/02/2022

Cytaty o życiu

Cytaty, aforyzmy, myśli – towarzyszą nam każego dnia. Możemy zainspiować się nimi do działania, bądź mogą skłonić nas do refleksji nad własnym życiem. Cytaty są siłą napędową, ale też znakiem ostrzegawczym: STOP – zatrzymaj się, to co czytasz ma sens – może warto to wprowadzić w życie, bądź zmienić swoje myślenie. Poniżej przedstawiam zbiór cytatów o życiu różnych autorów.

🟠 Nie bój się zmian. Nawet jeśli stracisz coś dobrego, możesz zyskać coś lepszego. 

🟠 Na ogół nie mówię dużo, bo rzadko trafiam na osobę, której warto powiedzieć więcej. 

🟠 Pamiętaj, że zawsze wszystko układa się pomyślnie. A jeśli nie jest pomyślne, to znaczy, że jeszcze się układa. 

🟠 Czasem trzeba być dla siebie po prostu dobrym, uciec gdzieś przed całym światem i odpocząć od życia. Nie ma nic złego w sprawianie sobie drobnych przyjemności i zaspokajaniu własnych potrzeb.

🟠 Jeśli masz człowieka, z którym możesz wszystko. To masz wszystko.

🟠 Szczerość — to coś dla silnych ludzi. Słabi wybierają kłamstwa.

🟠 Doceń kiedy ktoś poświęca ci swój czas. Bo oddaje ci coś, czego już nigdy nie odzyska.

Cytaty o życiu

Cytat dnia 

🟠 Sposób w jaki traktujemy ludzi kiedyś do nas wraca.

🟠 Twój czas jest ograniczony. Nie marnuj go na życie cudzym życiem.

🟠 Pamiętaj, że to, co masz w sobie, jest ważniejsze od tego, co posiadasz.

🟠 Nigdy nie żałuj niczego, co sprawiło, że się uśmiechasz.

🟠 Jeśli spędzasz życie wciąż czekając na burzę. Nigdy nie nacieszysz się słońcem.

🟠 Nie ma człowieka, który się nigdy w życiu nie zagubił. Dzielimy się jednak na tych, którzy brną dalej ku przepaści i tych, którzy przyznali się do błędu i szukali właściwej drogi.

🟠 Co cię obchodzi, co mówią obcy ludzie, jeśli sama czujesz się szczęśliwa? To twoje życie i tylko ty zapłacisz za swoje błędy i tylko ty zyskasz na swoich trafnych decyzjach. Pamiętaj o tym.

🟠 To jak człowiek traktuje innych ludzi, jest zawsze odbiciem tego, kim sam jest.

🟠 Nie ma co siedzieć i się z umartwiać. Co ma być, to będzie. A jak będzie, to jakoś sobie damy radę.

🟠 Trudne chwile nie oznaczają, że już nigdy nie będzie dobrze. Oznaczają tylko, że coś domaga się zmiany, że masz jakieś tematy do przerobienia, i że kryje się w tym jakaś lekcja, dzięki której staniesz się mądrzejszym, silniejszym i szczęśliwszym człowiekiem. Przez co ruszysz do przodu…

🟠 Czasami życie stawia nas przed trudnym wyborem. A my boimy się zmian. Nie dlatego, że nie wiemy czy to się uda. Po prostu ciężko rozstać nam się z tym, z czym się już nauczyliśmy żyć. Zbyt często patrzymy w przeszłość i tracimy to, co możemy zyskać.

🟠 Czasem powstrzymujemy się przed wyrażeniem tego, co czujemy. Nie dlatego, że nie chcemy tego wyrazić, tylko dlatego, że po prostu nie wiemy jak.

🟠 Pewność siebie i zaufanie do swoich decyzji to coś, co zbliży Cię do sukcesu. 

🟠 Najszczęśliwsze pary, to nie dwoje ludzi o identycznym charakterze. Najlepsze pary, to ludzie, którzy rozumieją dzielące je różnice. 

🟠 Wymagaj dużo od siebie, niewiele od innych. Tak czyniąc oszczędzisz sobie mnóstwa rozczarowań. 

🟠 Najlepszym sposobem, by być szczęśliwym u boku drugiego człowieka jest nauczyć się być szczęśliwym w pojedynkę. Wtedy towarzystwo jest kwestią wyboru, a nie potrzeby.

🟠 Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, co dla nich robisz to czasu, gdy przestaniesz.

🟠 Wyeliminuj ze swojego życia wszystko, co powoduje u ciebie stres i zmywa uśmiech z twojej twarzy.

🟠 Przebaczenia nie odmawia się nikomu. Zaufania jednak nie da się odzyskać.

🟠 Życie jest zbyt krótkie, by się przejmować tym, co mają na twój temat do powiedzenia inni.

🟠 A co najlepsze, co możesz zrobić, to uśmiechnąć się i udawać, że nie stało się nic, nawet jeśli wewnątrz jesteś rozbite w drobny mak. 

🟠 Negatywny umysł nigdy nie zapewni ci pozytywnego życia.

🟠 Życie to doskonały nauczyciel. Jeśli nie pojmiesz jakieś lekcji, bądź pewien, że się powtórzy.

🟠 Robisz rzeczy dobrze, nikt o tym nie pamięta, gdy się mylisz — nikt o tym nie zapomina.

🟠 Jeśli poddajesz się, gdy tylko robi się ciężko, nigdy nie osiągniesz nic wartościowego.

🟠 Nie mów wszystkiego co myślisz, nie wierz we wszystko co słyszysz. Nie rób tego, czego nie lubisz i nie przejmuj się tym, co mówią inni.

Smutna kobieta płacze

Cytaty o życiu

🟠 Upadki i porażki są częścią drogi, która prowadzi nas do zrealizowania naszych planów. Nie bój się upadać, bój się nie próbować wstać.

🟠 Jeżeli dasz czasowi czas, zauważysz, że on wszystko w twoim życiu poukłada.

🟠 Nigdy się nie poddawaj. Czasem to właśnie ostatni klucz — otwiera drzwi.

🟠 Człowiek, który codziennie się uśmiecha robi to, nie dlatego, że wszystko jest w jego życiu idealna. Robi to, ponieważ nauczył się, że powinien się zawsze uśmiechać.

🟠 Czas nie leczy żadnych ran. On jedynie pozwala ci przyzwyczaić się do faktu, że pewne rzeczy się zmieniają i musisz to zaakceptować.

🟠 Bardzo cierpimy z powodu tego, czego nam brakuje i niewiele się cieszymy tym, co naprawdę mamy.

🟠 Moja osobowość z moim nastawieniem. Moja osobowość stanowi o tym – kim jestem. Moje nastawienie zależy natomiast od tego, kim jesteś ty.

🟠 Główną przyczyną naszych rozczarowań są nasze oczekiwania.

🟠 Jeśli masz odwagę zacząć, to masz odwagę odnieść sukces.

🟠 Pozwól wszystkiemu działać naturalnie. Nie rób niczego na siłę. Nie wymuszaj rozmów, związków, przyjaźni, uwagi czy miłości. Czy ma być, to będzie. Co ma płynąć, przepłynie. Co ma się skończyć, skończy się.

🟠 Gapimy się w telefony, zamiast w oczy albo gwiazdy. Siedzimy w kieszeniach innych zamiast siedzieć za rękę z bliskimi. Zaglądamy w czyjeś życie zamiast w głąb siebie. Za dużo narzekamy, obgadujemy za mało słuchamy, współczujemy. Wolimy drwić, wyśmiewać zamiast pomagać, pocieszać. Podstawiamy nogę zamiast wyciągać rękę. A później się dziwimy, że ten świat jest taki zły, tyle że ten świat to my.

🟠 Czasami, kiedy dajesz komuś drugą szansę, to tak jakbyś dała mu drugą kulę, bo za pierwszym razem chybił, kiedy do ciebie strzelał.

🟠 Proszę, co możesz zrobić, to zrezygnować ze swojego celu, tylko dlatego, że zrobiło się ciężko.

🟠 Każdego dnia zawieraj ze sobą maleńka umowę i realizują ją. Zaczniesz postrzegać siebie jako osobę, która dotrzymuje słowa, nawet jeśli nikt tego nie widzi. To właśnie tworzy prawdziwą pewność siebie. 

🟠 Znajdź kogoś, kto chce w ciebie zainwestować, uczyć się od ciebie, wiedzieć jak wygrywasz, wspierać twoje wizje i zakochiwać się w tobie na co dzień.

🟠 Ktoś, kto nie doszedł do niczego w życiu, zawsze będzie krytykował sukcesy innych.

🟠 Nie staraj się wszystkiego zrozumieć. Czasem nie chodzi o to, by rozumieć, lecz o to, po prostu zaakceptować.

🟠 Niech nigdy nie zabraknie ci marzeń, o które zabiegasz, czegoś nowego, czego chciałbyś się nauczyć. Miejsc, które pragniesz odwiedzić i kogoś, kogo bardzo kochasz.

🟠 Pokora nie oznacza bycia biednym. Pokora oznacza bycie człowiekiem szczerym i prostym, który nie ma przyjaciół dla pieniędzy, ale dlatego, że są – kim są.

🟠 Spędzaj więcej czasu z ludźmi, którzy lubią twoje autentycznie ja.

🟠 Odpoczynek jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Bycie produktywnym 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu nie jest zdrowe. Odpocznij!

Cytaty życiowe

🟠 Twoje rany się zagoją, ale nie od razu, i to jest normalne. Rekonwalescencja, to proces wymagający cierpliwości. Jeśli czujesz, że chcesz płakać — wypłacz się. Jeśli musisz — wyrzuć z siebie te wszystkie emocje, które Ci ciążą — wysmuć się, wyzłość się, wyżal się. Bo dopiero wtedy, gdy z Ciebie wyjdą – oczyścisz duszę i zaczniesz znów na nowo wzrastać. Daj sobie czas. Będzie lepiej. 

🟠 Jak bardzo doceniasz to, co masz, kiedy zdajesz sobie sprawę, co przeszłaś, aby to mieć.

🟠 Bo w życiu to, czego trochę się boisz. Rób to, co sprawia, że czujesz, że nie jesteś na to jeszcze gotowa. Bo dzięki temu się rozwiniesz. W momencie, kiedy myślisz, że sobie z tym nie poradzisz, rośnie w Tobie odwaga, o której nie miałaś wcześniej pojęcia. Rodzi się niesamowita siła i bojowość, a strach, zwątpienie i niepewność umiera.

🟠 Jeśli nie możesz jeść nikogo kochać, przynajmniej postaraj się nikogo nie skrzywdzić.

🟠 Świat należy do tych niepokornych, którzy mają odwagę skakać w nieznane, a po drodze budować skrzydła. 

🟠 Szanuj, to co czuję do ciebie druga osoba. Jak to stracisz — będzie za późno.

🟠 Jesteśmy całkowitą sumą naszych doświadczeń — można powiedzieć, że obciąża nas nasza przeszłość. Wystarczy dobrze się zastanowić, aby zdać sobie sprawę, że zawsze, gdy odczuwamy stres lub strach, ich przyczyną jest wspomnienie.

🟠 Daj każdemu dniu szansę, stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu.

🟠 Nic samo się nie zmieni. Nie wystarczy pomyśleć, że: chcę. Wystarczy zrozumieć jak powinno być. Trzeba własnoręcznie, uparcie, codziennie, wytrwale namawiać swoją Podświadomość do takiej zmiany jaką chciałabyś osiągnąć. Tylko wtedy zmieni się twój sposób myślenia, a zarazem z nim zmieni się całe twoje życie.

🟠 O wiele lepiej jest odważyć się na osiągnięcie wielkich celów, radować się dużymi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi. Ludzi, którzy nigdy nie doznają ani wielkich radości, ani wielkich porażek, ponieważ żyją w szarej strefie, w której ani porażek, ani zwycięstw nie ma. 

🟠 Sensem podróży nie jest dotarcie do celu, lecz odwaga, by w nią wyruszyć. Zwyczajni ludzie, żyją z dnia na dzień, wielcy ludzie mają marzenia, bohaterowie wyruszają na podbój tych marzeń. Ja jestem bohaterem bracie. 

🟠 Nie zapominajmy, że to, co dzieje się dzisiaj, to już przeszłość, do której w przyszłości będziemy wracać we wspomnieniach. 

🟠 Wszystko jest w Tobie. Złe emocje i dobre myśli. W życiu chodzi o to, żeby pozbyć się tych pierwszych i mieć jak najwięcej tych drugich. I to jest właśnie szczęście. 

🟠 Twórcze myślenie – to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. 

🟠 Jesteśmy kształtowani przez nasze myśli. Jesteśmy tym, czym one są. Gdy umysł jest niezmącony, przychodzi szczęście i podąża za nami jak cień. 

Przeczytaj również:

💛 Cytaty o dzieciach, które wzruszają, uczą i inspirują

💛 Motywujące cytaty, które dają siłę do działania

💛 Motywacja – Automotywacja. Jak zwiększyć siłę do działania.

Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten artykuł dalej! Dziękuje!

Related Articles

Related

O autorze

Aneta Boritzka

Kieruje się przekonaniem, że każdy ma możliwość kształtowania swojego życia i decydowania o jego jakości – każdy ma szansę w pełni wykorzystać posiadane zasoby i osiągnąć zamierzone cele. Sama podróż do wyznaczonego celu jest niesamowitą przygodą. - Aneta Boritzka

Cytat

„Czy wiesz, że homar, gdy wyrasta ze starego pancerza, znajduje najcięższy głaz w okolicy i wsuwa się pod niego, wykonując niewielki podkop? Po chwili czuje na własnym ciele presję tak nieprzyjemną, że jest bliski śmierci. Ten ból jest jednak konieczny, by zniszczyć stary pancerz i dać możliwość powstania nowemu, który będzie pasował do obecnych rozmiarów skorupiaka.” – To nie są moje słowa, to słowa Jolanty Pieli, która doskonale opisuje konieczność wychodzenia poza strefę komfortu.

Gdybym mogła dać sobie tylko jedną radę sprzed kilku lat byłoby nią:

„Przestań się bać, rób to, o czym marzysz, to, co jest dla Ciebie ważne”