Co myśli facet po kłótni?

Co myśli facet po kłótni?

Aneta Boritzka

Tekst Aneta Boritzka

01/12/2021

Co myśli facet po kłótni?

Każda z nas jest ciekawa tego: co myśli facet po kłótni? I po co ta kłótnia w ogóle?

Kłótnia zdarza się w każdym związku. I dobrze, bo nudno by było, gdyby jej nie było. Oznaczałoby to że jesteśmy dla partnera obojętni.

Niektóre osoby unikają kłótni, bo mają poczucie, że robią coś złego. Unikają kłótni, bo obawiają się, że partner od nich odejdzie.

Powinniśmy wiedzieć, że kłótnie są jak najbardziej normalne i zdarzają się  każdej parze, ale również pojawiają się w naszych innych relacjach.

Uczenie się bycia ze sobą nawzajem, to zawsze uczenie się życia z obcym z innym człowiekiem. Każdy z nas jest przecież odrębny, każdy z nas jest inny. Kłótnia – to uczenie się szacunku dla tej inności.

Co myśli facet po kłótni?

Niejedna z nas zastanawia się: co myśli facet po kłótni?

 • Czy jest na nas zły?
 • Czy nasza relacja wróci do normy?
 • Czy on jeszcze nas kocha?

Zastanawiamy się, czy on w ogóle myśli o tym, co się między nami wydarzyło. Być może jest mu to obojętne i potrafi wrócić do swoich wcześniejszych zajęć. Być może facet w ogóle nie rozmyśla nad tym, co mu powiedzieliśmy. 

Jak bardzo byśmy chcieli dowiedzieć się: o czym myśli facet po kłótni, tak mogę ci szczerze powiedzieć, że jest to po prostu niemożliwe.

Po pierwsze każdy z nas jest inny.

Po drugie każdy z nas inaczej przeżywa emocje.

Po trzecie nie możemy wejść komuś do głowy.

A po czwarte: każda kłótnia jest inna.

Jak sama zauważyłaś po sobie, ty również masz różne emocje i różne myśli po każdej kłótni. Nasze zachowanie po kłótni i myśli różnią się w zależności od tego jaki został poruszony temat i jak zakończyła się ta kłótnia.

Być może po kłótni w ogóle nie mamy ochoty ze sobą rozmawiać, albo coś udało nam się przepracować w naszym związku, ale żeby wrócić do normalnego stanu potrzebujemy trochę pobyć z naszymi emocjami, by się uspokoić i dać sobie przestrzeń na przemyślenia. 

Zastanów się, co ty myślisz o swoim facecie, gdy skończycie kłótnie?

 • Czy masz ochotę od razu rzucić mu się w ramiona?
 • Masz ochotę go całować?
 • Masz ochotę żartować ze swoim partnerem?
 • Albo może sama potrzebujesz przestrzeni, by przeanalizować daną sytuację i zastanowić się nad tym dlaczego do tej kłótni w ogóle doszło?
 • Dlaczego padły takie, a nie inne słowa od twojego partnera?
 • Dlaczego partner w taki sposób „widzi” waszą sytuację?

Być może właśnie po kłótni chcesz mieć przestrzeń, żeby odpowiedzieć sobie między innymi na powyższe pytania.

Być może chcesz zupełnie zająć się czymś innym, żeby właśnie nie myśleć i zdystansować się do całej zaistniałej sytuacji. 

Kiedy potrafimy się zdystansować i potrafimy wyciszyć nasze negatywne emocje zupełnie inaczej widzimy nasz konflikt. Nie jesteśmy w stanie racjonalnie czegoś analizować, gdy miotają nami negatywne emocje.

Dlatego jeśli facet po kłótni potrafi spokojnie obejrzeć jakiś serial, bądź wrócić ze spokojem do swojej pracy, czy też wyjść z domu, by pobiegać — to nie znaczy, że stajemy się dla niego obojętne, to również nie znaczy, że ta kłótnia nic nie wniosła pozytywnego do naszego związku, to po prostu znaczy, że facet chce złapać dystans. Facet potrzebuje się wyciszyć. A jak zapewne wiesz, faceci o wiele później dochodzą do siebie po kłótni niż kobiety. Dlatego to milczenie faceta „trochę trwa”.

Kłótnia z partnerem

Co myśli facet po kłótni?

Nie możemy wejść do jego głowy, ale mogę cię zapewnić o tym, że facet również zastanawia się nad tym, co siedzi w naszej głowie.

To nie jest tak, że tylko my rozmyślamy nad tym pytaniem.

To nie jest tak, że tylko kobiety interesują się tym, co siedzi w głowie faceta.

Mężczyźni o tym nam nie mówią, nie pytają na otwartym forum internetowym, co myśli kobieta po kłótni? Nie mówią o tym, nie piszą o tym — ale to jest zupełnie normalne dla faceta, bo faceci rzadko kiedy potrafią dzielić się swoimi uczuciami i emocjami, przeważnie zatrzymują to w sobie. Faceci nie lubią o tym rozmawiać. 

Dopiero, gdy facet ochłonie i przemyśli sobie wszystko w głowie i będzie potrafił z nami ponownie na nowo normalnie rozmawiać, możemy zapytać faceta: co sobie przemyślał? Jak teraz widzi wasz problem? Możemy również zadać mu pytanie wprost: jak ty to robisz, że potrafisz po kłótni obejrzeć serial? Ja nie potrafię się na niczym innym skoncentrować. Możesz oczekiwać miłej i wyjaśniającej odpowiedzi od swojego partnera, albo możesz spodziewać się tego, że partner odpowie ci: to twój problem, że tego nie potrafisz

Co myśli facet po kłótni — Czarny scenariusz

Kiedy jesteśmy z kimś w konflikcie, trudno jest nam myśleć w sposób pozytywny. Trudno jest nam od razu zdystansować się do całej sytuacji, odrzuć negatywne emocje, ale z łatwością potrafimy założyć czarny scenariusz: 

To już na pewno koniec. Facet już mnie nie kocha. Jeśli teraz kłócimy się o takie „pierdoły” — to co będzie dalej? (moja mała podpowiedź: wciąż będzie się kłócić, ale pewnie na inny temat. Na inny temat – oczywiście pod warunkiem, że przepracujecie pierwszy problem – w innym wypadku będziecie kłócić się wciąż o to samo – a to nie wróży nic dobrego.

A i chcę żebyś wiedziała, że w związku nigdy nie kłócicie się o pierdoły tylko o ważne dla was sprawy, które wam przeszkadzają i oczekujecie zmiany. Poprawy waszej obecnej sytuacji). 

Nie zakładaj od razu czarnego scenariusza. Czym jest czarny scenariusz? To najbardziej ponura wizja czegoś, co może się wydarzyć. Zastanów się: czy ty po kłótni od razu zakładasz, że zerwiesz relacje ze swoim partnerem? Czy po kłótni partner staje się dla ciebie obojętny? Czy przestaje ci zależeć tylko dlatego, bo pokłóciłaś się ze swoim partnerem?

Pomyśl szczerze nad tym:

 • Co ty myślisz i co ty czujesz po waszej kłótni?
 • Jak ty się zachowujesz?
 • Czy specjalnie zgrywasz niedostępną?
 • Czy specjalnie odsuwasz się od partnera?
 • Czy potrafisz zdystansować się od sytuacji, która zaistniała między wami?
 • Czy potrafisz dostrzec to, co dla twojego faceta było ważne podczas kłótni?
 • Czy uważasz że tylko ty miałaś rację podczas kłótni?
 • Co ten konflikt wniósł pozytywnego do waszej relacji?

Przeczytaj również: 

Partner wyjaśnia swoją opinię

Będzie mi miło, jeśli udostępnisz ten artykuł dalej! Dziękuje!

Related Articles

Related

O autorze

Aneta Boritzka

Kieruje się przekonaniem, że każdy ma możliwość kształtowania swojego życia i decydowania o jego jakości – każdy ma szansę w pełni wykorzystać posiadane zasoby i osiągnąć zamierzone cele. Sama podróż do wyznaczonego celu jest niesamowitą przygodą. - Aneta Boritzka

3 komentarze

 1. Robert

  odpowiadając na Twoje pytanie z tytułu „co myśli facet po kłótni”? Facet w trakcie jak i po zastanawia się o co w ogóle chodzi? o co jest ta kłótnia i często pretensje. Kobiety mają potok słów po czym nie słuchają wersji faceta. Pozdrawiam z przymrużeniem oka R.

 2. Psychoterapia

  Badania neurologiczne wskazują, że przetwarzanie złożonych danych emocjonalnych przez mężczyzn może trwać aż 7 godzin 😉 Dlatego dłużej zajmuje im uporanie się z emocjami 😉 Świetny artykuł!

  • Aneta Boritzka

   Dziękuje za tą cenną ciekawostkę 🙂 Miło mi, że artykuł się spodobał! 🙂

Cytat

„Czy wiesz, że homar, gdy wyrasta ze starego pancerza, znajduje najcięższy głaz w okolicy i wsuwa się pod niego, wykonując niewielki podkop? Po chwili czuje na własnym ciele presję tak nieprzyjemną, że jest bliski śmierci. Ten ból jest jednak konieczny, by zniszczyć stary pancerz i dać możliwość powstania nowemu, który będzie pasował do obecnych rozmiarów skorupiaka.” – To nie są moje słowa, to słowa Jolanty Pieli, która doskonale opisuje konieczność wychodzenia poza strefę komfortu.

Gdybym mogła dać sobie tylko jedną radę sprzed kilku lat byłoby nią:

„Przestań się bać, rób to, o czym marzysz, to, co jest dla Ciebie ważne”