Niech myślą co chcą. Ty Rób Swoje!

Niech myślą co chcą. Ty rób swoje!

Marzymy o wielkich osiągnięciach, ale nic z tym nie robimy. Nikt nie wymyśli za nas, co mamy zrobić ze swoim życiem. My jesteśmy najlepszym architektem naszego życia. Nikt inny za nas życia nie przeżyje.

Możemy czytać książki, słuchać rad i pomysłów innych, inspirować się innymi, ale to my musimy podjąć krok do przodu, żeby to się zadziało w naszym życiu. Nikt za nas tego nie zrobi. My jesteśmy w pełni odpowiedzialni za swoje szczęście. Niech myślą co chcą. Ty Rób Swoje!

Czy nam się uda coś osiągnąć? – Nie wiadomo. Natomiast już dużym osiągnięciem będzie to, że właśnie spróbowałeś, podjąłeś się ryzyka. Podjąłeś decyzję, dokonałeś wyboru! Spróbuj, rozpocznij swoją podróż, bez względu na efekty, jakie osiągniesz. Jeśli podróż, jaką odbywasz – rozczaruje cię, nie spodoba ci się.

Pamiętaj! Zawsze jest droga powrotu. Ty zadecydowałeś, żeby rozpocząć podróż, więc ty tak samo decydujesz kiedy, w jakim punkcie chcesz tę podróż zakończyć. Nie myśl sobie, że to porażka! To już jest duże osiągnięcie, bo pokonałeś swój strach, już spróbowałeś! Czy samo to nie jest dla ciebie cennym doświadczeniem?

Niech myślą co chcą. Ty rób swoje!

W dżungli

Wiele razy w życiu podejmujemy niewłaściwe decyzje, błędne wybory, ale właśnie poprzez to uczymy się. Nabieramy doświadczenia, wyciągamy wnioski i możemy sprawdzić: jaką ścieżką chcemy podążać.

Baliśmy się wcześniej wejść do dżungli, okazało się, że nie jest taka straszna, wręcz zakochaliśmy się w niej. Zobaczyliśmy, doświadczyliśmy, byliśmy w niej i okazało się, że chcemy w tej dżungli pozostać. Teraz inni boją się do niej wejść, a ty próbujesz ich przekonać, że wcale nie jest to takie straszne. Byłeś, spróbowałeś, sprawdziłeś, a teraz sam chcesz, by inni poznali to piękno. Piękno, jakim jest przede wszystkim walka ze swoim strachem, przełamaniem się, przekroczeniem własnych granic, ryzyko.

Nie przejmuj się tym, co pomyślą inni!

Dlaczego za wszelką cenę chcemy, żeby inni myśleli o nas dobrze? Oczekujemy akceptacji. Każdy człowiek jej potrzebuje, ale niech nas to nie powstrzymuje przed działaniem. Chcemy coś robić? Po prostu róbmy to! Nie wszystkim musi podobać się nasz pomysł.

Mnie niekoniecznie podoba się to: co ty robisz, tobie niekoniecznie podoba się to, co ja robię. Nie wszyscy pójdą za mną, nie wszyscy pójdą za Tobą! Nie hamuj się! Nie powstrzymuj się tylko rób swoje!

Ludzie zawsze będą mówić swoje, jakkolwiek postąpisz, zawsze znajdą, będą próbowali znaleźć punkt zaczepienia.

Rozpoczniesz biznes – powiedzą: idź do normalnej pracy na etat
Kupisz czerwony samochód – zapytają: dlaczego nie jest szary?
Kupisz Audi – zapytają: dlaczego nie Mercedes?
Ożenisz się — powiedzą, że za wcześnie. Tracisz: wolność.
Nie ożenisz się to jesteś egoistą, będziesz do końca życia samotny.
Zaprosisz na urodziny – powiedzą, że zorganizowałeś imprezę po to, by coś dostać.
Nie zorganizujesz urodzin – jesteś sknerą.
Zmieniasz pracę — powiedzą, że nigdzie ci lepiej nie będzie jak tutaj.
Masz teraz pracę marzeń – powiedzą, że to przez znajomości, bo sam byś do tego nie doszedł.

Czy jest ci to potrzebne?

Ludzie zawsze coś będą mówić. Czasem pozytywnie, czasem negatywnie. Tylko czy to jest, aż tak ważne? To jest Twoje życie, wszystko, co robisz, to robisz dla siebie, być może też dla swojej rodziny. To jest najważniejsze! Nie to, co pomyślą, co powiedzą o nas inni. Być może skomentują, skrytykują, a później nawet nie wiesz jak szybko — zapomną o tym. Znajdą inni temat, żeby o nim porozmawiać. Jakby bardziej zajęli się swoim życiem, to nawet nie mieli by czasu na głupie gadanie. Czy warto więc się tym przejmować? Czy warto w takim razie rezygnować? Niech myślą co chcą. Ty Rób Swoje!

Zrób to o czym cały czas myślisz! Bo jeżeli wciąż wracasz do tego myślami, wciąż jest to w twojej głowie to znaczy, że warto. Warto spróbować, zaryzykować, przekonać się. Pamiętaj zawsze jest droga powrotna, ale wejdź do dżungli. Być może też ją pokochasz!