Czego Mężczyzna Szuka u Partnerki!

Mężczyźni rzadko wspominają o swoich potrzebach, swoich oczekiwaniach od partnerki. Przeważnie milczą na ten temat, omijają wszystkie tematy związane z uczuciami, czy emocjami, jakie przeżywają. Zdarzają się oczywiście wyjątki jak wszędzie, ale to naprawdę nieliczne wyjątki. Jednak oni również mają potrzeby i oczekiwania tak jak my kobiety. Natomiast jest im trudno te potrzeby zakomunikować.

Czego mężczyzna szuka u partnerki

Akceptacji

Nie tylko kobieta lubi być adorowana. Mężczyzna również chce czuć, że podoba się swojej partnerce. Chce czuć, że kobieta akceptuje jego wygląd fizyczny, ale również psychiczny. Każdy ma jakieś niedoskonałości, każdy ma jakieś słabości. Nie jesteśmy idealni. Natomiast ważne jest to, żeby partnerka zaakceptowała go właśnie z tymi wszystkimi niedoskonałościami. Nie wyśmiewała, nie wypominała jego słabych stron przy rodzinie, znajomych. To jest dla niego bardzo bolesne.

Docenienia

Mężczyzna potrzebuje od partnerki docenienia. Docenienia poprzez pochwałę albo podziękowanie. Najlepiej, kiedy mamy możliwość, zrobić to publicznie:

Mam wspaniałego męża, kiedy byłam na spacerze z synem, wysprzątał całe mieszkanie. Miło było wrócić do czystego domu. Napić się kawy, nie myśląc, że jest jeszcze coś do zrobienia”.
Dziękuje, że wyniosłeś śmieci – tak wiem, to zalicza się do obowiązków, ale miło coś takiego usłyszeć. Tym sposobem partner zapamięta to docenienie i być może będzie robił to częściej.
Super, że to kupiłeś. Zupełnie zapomniałam, żeby zapisać to w liście zakupów”.
Naprawdę doceniam to, jak wiele dla nas robisz”.

Niby nic takiego, żeby wypowiedzieć te kilka słów. Jednak wprawia to partnera w pozytywny nastrój. Każdy wyraz uznania może być budujący i motywujący. Ważne jest to, żeby pochwała była szczera. Nieważne, do czego się ona odnosi, czy to zatankowany samochód, zapłacone rachunki, zreperowany samochód, czy wyniesione śmieci. Większość rzeczy wymienionych to zwyczajne obowiązki. Kto jednak powiedział, że chwali się tylko za duże osiągnięcia?

Czego Mężczyzna Szuka u Partnerki

Wsparcia

Mężczyzna z reguły nigdy nie powie partnerce, że potrzebuje pomocy. Niechętnie mówi o swoich problemach, próbuje rozwiązać je sam. Nie oznacza to, że mężczyzna nie potrzebuje wsparcia w tych trudniejszych dla niego momentach. Z pewnością doceni i poczuję się dużo lepiej, gdy partnerka sama zainteresuje się tym, co go gnębi. Jakbyś chciał o tym porozmawiać, to z chęcią cię wysłucham”, “jeśli tylko mogę ci jakoś pomóc, to powiedzmoże spróbujemy razem znaleźć rozwiązanie?Jeżeli partner nie chce o tym mówić. Uszanujmy to. Zostawmy go, ale niech ma świadomość tego, że nie pozostaje sam w tym problemie. Niech wie, że ma oparcie swojej ukochanej osoby. Sama świadomość tego, że jest osoba, która nas wspiera, zmniejsza niepokój, napięcie.

To zapamiętaj: Nie rzucaj słów:“poradzisz sobie” to przyniesie odwrotny efekt. Mężczyzna pozostanie w punkcie wyjścia, czyli pozostanie skazany sam na siebie, w tym problemie.

Jeżeli chcesz doradzić, wesprzeć partnera, niech to faktycznie będzie szczera rada, a nie pouczanie.

Czego Mężczyzna Szuka u Partnerki

Podziwu

Kto nie lubi być podziwianym, za to co robi, za swoje osiągnięcia? Mężczyzna nigdy się do tego nie przyzna, jak bardzo chce zobaczyć zachwyt w oczach partnerki. Bo dla kogo on to wszystko robi, jak nie dla niej? 

“Naprawdę miałeś świetny pomysł!”, “Jestem pod wrażeniem, jak doskonale sobie radzisz w nowej roli”, “Doskonałe przemówienie, jestem taka dumna z ciebie”.

Wiadomo podziwiajmy w granicach zdrowego rozsądku. 

Podziwiając partnera wprawia go w znakomity nastrój. Jest przekonany, że postępuje słusznie, tym samym chce dalej działać w tym kierunku. 

Szacunku

Mężczyzna potrzebuje poczucia, że partnerka szanuje go, za to, kim jest. Nie ma nic gorszego niż ciągła krytyka partnerki, we wszystkim, co robi. Szacunek możemy wyrazić w różny sposób, chociażby pytając się o jego zdanie: a ty co o tym myślisz?to musi być nasza wspólna decyzja, nie mogę zadecydować samatwoje zdanie jest dla mnie ważne.

Czego Mężczyzna Szuka u Partnerki

Zaufania

Kobieta zwykle odczuwa potrzebę ciągłego kontrolowania. Mężczyzna nie lubi, kiedy jest kontrolowany przez partnerkę. Dla mężczyzny jest to niezwykle istotne, aby partnerka ufała jego decyzjom. Wierzyła, że jest odpowiedzialny za rodzinę. Nawet jeśli popełni błąd, chce mieć szansę, go naprawić. Nie chce od razu wysłuchiwać od partnerki krytykizawsze jest to samowiedziałam, że tak się to skończy“ a nie mówiłam, miałam rację, a ty jak zwykle musiałeś postawić na swoim.

Uważaj na pułapkę, że jest tylko jeden właściwy sposób postępowania. Często mamy przekonanie, że właśnie nasze rozwiązanie, jest najlepsze i chcemy później narzucić je innym. To jest bardzo frustrujące.

Szczerości i otwartości

Mężczyzna nie lubi się wciąż domyślać, co ma teraz w głowie jego partnerka. Jeżeli sprawił ci przykrość, powiedz mu o tym. Jeżeli miałaś jakieś oczekiwania, żeby coś zrobił w mieszkaniu, po prostu poproś go o to. Nie dąsaj się, że tego nie zrobił, gdy ty tylko sobie o tym pomyślałaś. On nie siedzi w twojej głowie. Nie ma czasu, ciągle zastanawiać się, jak ma cię zadowolić, żebyś w końcu się uśmiechnęła. Jeżeli coś nie podobało ci się w jego zachowaniu na imprezie u znajomych, powiedz mu o tym. Nie czekaj, aż się domyśli. Bo on się nie domyśli. Nie ma ochoty nawet rozmyślać, gdy nawet nie wie, nad czym ma myśleć.

Czego Mężczyzna Szuka u Partnerki

Przestrzeni i samodzielności

Mężczyzna potrzebuje również przestrzeni. Czasu dla samego siebie. Nie karz partnera za to, że ten czas jest dla niego ważny. Po prostu to uszanuj. Nie czuj się w tym momencie porzucona. Nie okazuj złości czy uszczypliwości, że ten wieczór chce spędzić oddzielnie. Nie wydzwaniaj, nie pisz co 15 minut, co godzinę.

Daj mu tą przestrzeń, której potrzebuje. Gdy zajmiesz się w tym czasie sobą, sam zacznie się zastanawiać, co cię tak pochłonęło, że milczysz. Partner cieszy się, gdy partnerka prowadzi “własne życie”. Ma swoje zainteresowania, swoje hobby, swoją pasję, a przede wszystkim swoje zdanie. 

Kiedy czujesz, że masz dość!

Praca po kilka, czy kilkanaście godzin dziennie, prowadzi do przemęczenia naszego organizmu. Gdy pomyślimy sobie, że jutro czeka nas taki sam dzień, a później kolejny i kolejny, staje się to dla nas przytłaczające. Niejednokrotnie słyszeliśmy o wypaleniu zawodowym....

Czy Twoje Dziecko Czuje się Bezpiecznie?

Jako rodzice, mamy obowiązek zaspokajać podstawowe potrzeby naszego dziecka. Jedną z nich jest zaspokojenie poczucia bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważną potrzebą w życiu każdego człowieka. Według Abrahama Maslowa jest to jedna z pierwszorzędnych...

Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy!

Powrót do sylwetki sprzed ciąży to dla wielu kobiet prawdziwe utrapienie, zwłaszcza kiedy nie jest się już dwudziestolatką. Metabolizm jest spowolniony, a w dodatku po drodze przyplątały się jakieś choroby, które utrudniają spalanie naszego tłuszczyku. Żeby tego...

Blogujące Mamy

Witam was wszystkich! Dzisiaj chcę poruszyć temat blogujących mam, a w szczególności sposobów blogowania, bo nie jest to łatwe, gdy jesteście bardzo zajęte swoimi dziećmi i obowiązkami w domu. Wiem, co piszę, sama przecież bloguję mając dziecko  - zbuntowanego...

SŁOWA, których nigdy nie powinieneś mówić swoim dzieciom

Słowa, które na długo mogą zapaść w pamięć. Słowa usłyszane w dzieciństwie, które już wtedy mogą nas zniczyszyć na długie lata. Poznaj słowa, których nigdy nie powinieneś mówić swoim dzieciom!Nie tak to się robi. Daj pokażę Ci.  Ja tego nie potrafię, jestem zbyt mały....

Jak być wydajnym jako zapracowana mama i realizować swoje marzenia!

Różne role pełnimy w naszym życiu: żony, matki, kochanki, partnera biznesowego, pracownika, szefa. Nie jest łatwo czasem to wszystko razem pogodzić. A już zdecydowanie nie jest łatwo być mamą małego szkraba na pełnym etacie, a przy tym chcieć jeszcze ogarnąć cały...

Mamo, czy wy się Kłócicie?

Osobiście uważam, że takie pytanie nigdy nie powinno paść z ust dziecka w kierunku rodzica. Wiadomo, że dorośli się kłócą, dzieci między sobą też, czasami kłócimy się z obcymi, przypadkowymi ludźmi. Czy to jednak jest w porządku? Niekoniecznie. Dzieci nie postrzegają...

7 Sposobów na Wyciszenie i Dobry Sen Maluszka

Pora spać Czego chcieć więcej po całym aktywnym dniu? Nic bardziej nie marzy nam się jak chwila dla siebie. Czas na nasz upragniony  odpoczynek. Wyciszenie. Chcemy zatem jak najszybciej naszego maluszka położyć do łóżeczka, żeby mieć dłuższy wieczór dla siebie. Jak to...

Ty też chcesz być Idealnym Rodzicem?

Idealna mama, tata i dziecko W dzisiejszych czasach, coraz mniej ludzi decyduje się na dziecko. Przyczyny takiego wyboru są różne: jedni wprost mówią, że nie chcą mieć dzieci, bo chcą się rozwijać zawodowo, samorealizować. Stawiają na kariere. Uważają, że...

Bo Kiedy Mamę Masz…

Bo Kiedy Mamę Masz... Przez pewien okres w naszym życiu, mama jest dla nas dosłownie wszystkim. Kiedy czegoś potrzebowaliśmy, nie potrafiliśmy jeszcze słownie tego zakomunikować, a jedynie poprzez płacz i krzyk — tyle wystarczyło i mama zawsze pojawiała się, by...