Czego Kobieta Szuka u Partnera!

Aneta Boritzka

Written by Aneta Boritzka

22/05/2020
My kobiety mamy bardzo podobne potrzeby jak mężczyzna w stosunku do kobiet. Jednak nieznacznie, różnią się od siebie. Czasami nie potrafimy tych potrzeb same zakomunikować. Mamy taką dziwną potrzebę, żeby mężczyzna się domyślił, że taki powinien być w stosunku do nas. Żebyśmy poczuły się przez niego kochane, szczęśliwe. Chcemy być po prostu – zdobywane.

Czego kobieta szuka u partnera

Troski

Kobieta chce czuć, że partner troszczy się o nią. To tylko drobne gesty, których kobieta potrzebuje, żeby poczuła się kochana. Wystarczy zrobić kawę na „dzień dobry”, zadzwonić w ciągu dnia z zapytaniem: „Jak się czujesz?”, „Jak Ci mija dzień?”. Wyrażanie troski poprzez: okrycie marynarką w chłodny wieczór, wsparcie w gorszych momentach. Okazanie troski poprzez: poprawę nastroju w gorszy dzień. Wówczas kobieta czuje, że jej samopoczucie, nie jest obojętne partnerowi. Zrobienie zakupów w aptece, ciepłej herbaty z miodem, gdy dopadło ją przeziębienie. Poprzez pocałunek na dobranoc. To tylko drobne gesty, tak niewiele, a zarazem tak WIELE, żeby poczuć się kochanym.

okazanie troski. Czego kobieta szuka u partnera

Zrozumienia

Wiadomo, że kobiet nie da się do końca zrozumieć. Co więcej, kobiety same siebie czasem nie rozumieją. Chodzi tutaj o potrzebę szczerego, uważnego wysłuchania partnerki. Bez wpatrywania się w komórkę, po to, żeby sprawdzać, czy może ktoś w tym momencie nie napisał. Partnerka wtedy czuje się mniej ważna, jakby była na drugim planie. Wydaje się wówczas, że wszystko inne jest ważniejsze, tylko nie jej potrzeby. Okazanie wyrozumienia poprzez słowa “Tak kochanie rozumiem Cię, wiesz mam nawet pomysł, co można z tym zrobić”, „Teraz rozumiem, dlaczego chciałaś się ze mną tym podzielić”, „Cieszę się, że mi o tym powiedziałaś”. Kobieta, opowiadając coś partnerowi, wcale nie oczekuje od niego, rozwiązania jej problemu, z którym się zmaga. Jedyną jej potrzebą tutaj, jest po prostu szczere wysłuchanie jej. Zainteresowanie tym, co ma do powiedzenia. Wówczas czuje się, że jest osobą ważną dla swojego partnera.

Zrozumienia. Czego kobieta szuka u partnera

Szacunku

Okazywanie szacunku w drobnych gestach: poprzez uważne słuchanie. Kiedy jest kłótnia, emocje biorą górę, poprzez zważanie na wypowiadane słowa — nie wyzywając partnerki. Poprzez przepuszczanie w drzwiach, odwieszenia płaszcza, bądź nałożenia go. Okazywanie szacunku poprzez uszanowanie jej zdania, odmiennej opinii. Każdy przecież, może mieć inny pogląd na daną sytuację. Wystarczy, jak partner to zaakceptuje. ”Ty myślisz tak, ja myślę inaczej. Ja nie widzę w tym problemu i ty też nie powinieneś. Różnimy się od siebie, nie we wszystkim musimy być zgodni”. 

Docenienia

Kiedy kobieta pracuje cały dzień bądź zajmuje się dzieckiem, sprząta czy gotuje. Zwyczajne proste rytuały dnia codziennego. Kobieta tak jak i mężczyzna potrzebuje pochwał i uznania, to ją motywuje. Okazanie wdzięczności partnerce poprzez słowa „Dziękuję, że dałaś mi dzisiaj pospać trochę dłużej i zabrałaś synka na spacer, żebym miał ciszę”, „Naprawdę przygotowałaś smaczne danie”, „Cieszę się, że znalazłaś czas, żeby upiec ciasto, miałem taką ochotę na nie”. Kiedy partner zauważa te drobne gesty, aktywuje nas do działania, dodaje energii. Kobieta cieszy się, że mężczyzna nie uznaje tego za normę, że tak być powinno. Mężczyzna docenia, bo wie, że wcale tego partnerka robić nie musi, a jednak to robi.

To, że jego mama co sobotę piekła ciasto, nie oznacza, że powinien mieć takie wymagania wobec partnerki. Bo u nas w domu, tak było. Tym samym partnerka może odpowiedzieć do partnera, że u nas w domu wypiekami zajmował się tata co niedziele, a mama odpoczywała, po całym tygodniu pracy. Co było u nas w domu, to było u nas w domu. My mamy nasz dom i nasze tradycje.

okazanie troski. Czego kobieta szuka u partnera

Zapewnienia

Kobieta potrzebuje zapewnienia miłości partnera. Poprzez czułe słowa, okazywanie bliskości. Spędzania wspólnie wolnego czasu: spacer, zabawa z dzieckiem, obejrzenie filmu, wyjście na kolacje. Zapewnienie poprzez okazywanie zaangażowania partnera w związek, wykazywanie inicjatywy.

Kobieta wtedy czuje się kochana i bezpieczna, tym samym-sama chce więcej dać swojemu partnerowi. To nie jest tak, że tylko kobieta powinna dbać o ognisko domowe, a mężczyzna być tylko biernym obserwatorem. Jak to mówią: „jedno serce nie może kochać za dwoje”, “… bo do tanga trzeba dwojga”

Poczucia bezpieczeństwa

Kobiety potrzebują tego, że mogą czuć się przy partnerze bezpiecznie. Poczucia, że mężczyzna zadba o nią, o dzieci i rodzinę. Stop: nie oznacza to, że kobieta chce być na garnuszku u partnera i nic nie robić. Po prostu kobieta chce mieć partnera odpowiedzialnego.

Nie takiego, który dostanie telefon od kumpla, bo chce się spotkać, a ten wszystko rzuci i wychodzi z domu bez słowa. Nie takiego, który zwolni się z pracy, bo mu po prostu nie odpowiada i wszystko ma spocząć na barkach kobiety. Chodzi mi tutaj o partnerskie poczucie bezpieczeństwa.

Mężczyźni w obecnych czasach, nie są tacy, jak dawniej. Obawiają się zaangażowania, zobowiązań, odpowiedzialności. Nie wrzucam tutaj wszystkich do jednego worka, gdyż uważam, że zdecydowanie jest to mniejszość pośród mężczyzn. Natomiast jest to taka mniejszość, z którą kobieta nie chce mieć do czynienia.

Dobrze nie wrzucę tu też wszystkich kobiet do jednego worka. Sama nie chciałabym żyć z takim partnerem, obawiając się dnia jutrzejszego — co tym razem wymyśli, czy on chce ze mną w ogóle być, jeśli postępuje w ten sposób. Myślę, że znajdzie się w moim „worku” jeszcze więcej takich kobiet, jak ja.

Kolacja z mezem. Czego kobieta szuka u partnera

Poczucia atrakcyjności

Każda kobieta lubi być adorowana, na różne sposoby. Kobiety lubią być zdobywane. Dlatego SMS w ciągu dnia z zaproszeniem na kolację, kwiaty bez powodu, chociażby stokrotki zerwane z łąki, po prostu, bo jestem, są jak najbardziej wskazane.

Pamiętam,kiedy byłam z mężem na spacerze. Spodobały mi się jedne kwiaty na drzewie. Nie wiem jak się te kwiaty nazywają, nie mogę sobie teraz przypomnieć. Tego robić się nie powinno! Jak się domyślacie – dostałam od niego te kwiaty. Jaką radość mi sprawił, kiedy tydzień później, zerwał je nocą dla mnie. Zapamiętał to, co mu powiedziałam i to miało dla mnie dużą wartość. Takie właśnie sytuacje, zostają na długo w głowie kobiety.

Jakby czasem to czytał, to muszę szczerze przyznać, że również robił mi inne niespodzianki: jak niespodziewane wyjście na kolację i to niejedną. Wyjazd na weekend do spa. Więcej nie będę zachwalać, niech sobie na to zapracuje:) Wspominam jednak o tym, żeby wiedział, że to doceniam. A jak pisałam w poprzednim artykule docenienie publiczne ma jeszcze większą wartość dla mężczyzny.

Do przeczytania: