Jutro będzie lepiej!

Jutro będzie lepiej!

Dlaczego myślimy, że dzień jutrzejszy wszystko odmieni? Dlaczego czekamy jak ten dzień, tydzień, miesiąc, rok dobiegnie końca. Czy na pewno dzień jutrzejszy będzie lepszy od dzisiejszego, czy też dnia poprzedniego?

Mamy nadzieję i wierzymy, że jutro będzie lepiej. Mamy nadzieję, że jutro nasze wszystkie problemy cudownie znikną. Być może, jutro wydarzy się coś wyjątkowego? Być może odmieni się nasz stan, w którym nie chcemy już dłużej przebywać. Być może, ktoś wyciągnie pomocną dłoń w naszym kierunku. Nadzieja na lepsze jutro!

Mam nadzieję, że wyzdrowiejęMam nadzieję, że dostanę  pracęMam nadzieję, że w końcu się udaMam nadzieję, że jakoś się to poukłada.

jutro będzie lepiej

Czym tak naprawdę jest nadzieja?

„Nawet niebo miewa złe dni…lecz w obłokach skrywa nadzieję, że przyjdzie dobry wiatr i burzowe chmury rozwieje” – Elżbieta Bancerz

Nadzieja – potrzebujemy jej jak powietrza, żeby przetrwać trudne chwile. Nadzieja pozwala nam przetrwać cięższy okres. Pomaga nam radzić sobie z codziennymi problemami.

Nadzieja sprawia, że czujemy się lepiej. Podtrzymuje nas w lepszej kondycji psychicznej, bo wierzymy, że nasz los może się odmienić. Nadzieja to zapowiedź upragnionej zmiany. Nadzieja jest potrzebna, by mieć motywację w chwili zwątpienia. Niestety nadzieja nie pozwala nam żyć Tu i Teraz cieszyć się obecną chwilą, bo coś zostało zaburzone, coś poszło nie tak, jak byśmy tego chcieli. Dlatego oczekujemy dnia jutrzejszego, bo przecież jutro będzie lepiej.

Zacznij budować lepsze jutro już dziś – Pytania warte zadania!

 1. Co się wydarzyło w twoim życiu, że z niecierpliwością oczekujesz jutra? 
 2. Czy masz na to wpływ?
 3. Czego w tej chwili brakuje w twoim życiu 
 4. Za czym tęsknisz? 
 5. O czym marzysz? Gdybyś miał możliwość wyboru, co byś zrobił ze swoim życiem? 
 6. Czego aktualnie pragniesz? Co chciałbyś teraz zmienić? Do czego dążysz? 
 7. Gdybyś mógł zrzucić z siebie jeden ciężar, co by to było? 
 8. Gdybyś miał nieograniczone środki, co najbardziej chciałbyś dzięki nim osiągnąć? 
 9. Co jest dla ciebie najważniejsze w życiu?
 10. Co jest dla ciebie w tej chwili priorytetem? 
 11. Wyobraź sobie, że prowadzisz w przyszłości swoje idealne życie, jakby ono wyglądało?
 12. Opisz obraz swojego idealnego dnia, jakby ono wyglądało od rana do wieczora? O której wstajesz? Co robisz? Gdzie jesteś? W jakim kraju? Jaka to pora roku? Na czym się obecnie koncentrujesz? Jak wygląda twoje miejsce pracy? Czy kiedy wracasz do domu ktoś na ciebie czeka? Kto? 
 13. Z czego najbardziej teraz się cieszysz? Czego się obawiasz? Co jest dla ciebie największym wyzwaniem? 
 14. Co się musi zmienić w twoim życiu, żebyś poczuł się lepiej? 
 15. Po czym poznasz, że udało Ci się osiągnąć swój cel do którego dążysz? Co będziesz wtedy czuł? 

Nie masz wpływu na wszystko co się wydarza w twoim życiu, na wszystko co cię w tym życiu spotyka, ale zdecydowanie masz wpływ na większość. Nie wszystko możesz zmienić, musisz mieć tego świadomość. W takich sytuacjach warto mieć nadzieję, wiarę, że wszystko poukłada się tak jak tego chcemy. 

“Ciągle mamy nadzieję i we wszystkich sprawach – i we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję, niż ją stracić” – Johan Wolfgang von Goethe

Może Cię również zainteresować:

15 Sposobów na Proste Życie,

5 Kroków na Drodze od Marzeń do ich Realizacji