Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy!

Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy?

Powrót do sylwetki sprzed ciąży to dla wielu kobiet prawdziwe utrapienie, zwłaszcza kiedy nie jest się już dwudziestolatką. Metabolizm jest spowolniony, a w dodatku po drodze przyplątały się jakieś choroby, które utrudniają spalanie naszego tłuszczyku.

Żeby tego jeszcze było mało — poród nie mógł odbyć się naturalnie, tylko przez cesarskie cięcie. A jak wiadomo trudniej i wolniej wraca się do formy po cesarskim cięciu. Jakakolwiek aktywność fizyczna jest automatycznie zabroniona przez okres co najmniej czterech miesięcy. Karmienie piersią po cesarskim cięciu również może sprawić kłopoty. Co automatycznie wiąże się z tym, że wciąż waga nie schodzi w dół. Mimo wszystko jesteśmy cierpliwe i odczekujemy okres połogu 6-8 tygodni, zauważamy efekty, ale nie są one niestety zbyt zadowalające.

Dowiedz się – jak schudłam po ciąży 34 kilogramy!

Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy

Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy!

Tak właśnie było w moim przypadku, w ciąży przytyłam 34 kg. Tak dobrze czytacie 34 kilogramy! Pomimo tego, że naprawdę uważałam na to, co jadłam, ale niestety musiałam brać tabletki hormonalne (na podtrzymanie ciąży), a ich skutkiem ubocznym oczywiście były dodatkowe kilogramy. Już w pierwszym trymestrze miałam 9 dodatkowych kilogramów, a został przecież jeszcze drugi i trzeci trymestr!!!

Kiedy urodziłam, zrzuciłam tylko 7 kg, zostało więc trochę do „zgubienia”. Brzuch wyglądał troszkę jak trampolina, po której można byłoby skakać.

Zaraz po porodzie nie miałam nawet czasu, żeby myśleć o swojej sylwetce, byłam całkowicie skoncentrowana na maleństwie, odpoczynku i regeneracji. Kiedy nadszedł moment, że doszłam do wprawy z organizacją dnia i nocy z dzieciątkiem, potrafiłam znaleźć trochę czasu dla siebie, zaczęłam bardziej się sobie przyglądać.

Byłam już 3 miesiące po porodzie, a ja dalej wyglądałam jakbym była w 6 miesiącu ciąży! Nie było to dla mnie przyjemne uczucie. Oczywiście zaakceptowałam swoje ciało, miałam również duże wsparcie męża, który ciągle przypominał mi, że po prostu moje ciało potrzebuje więcej czasu, by doszło do siebie.

W swoich oczach stałam się osobą mniej atrakcyjną, zatęskniłam za swoją dawną sylwetką, za ubraniami sprzed ciąży. Czułam się jak potężny wieloryb,często nawet tak o sobie mówiłam.

Chciałam, żeby mąż patrzył na mnie – nie tylko jak na matkę, która dała mu dziecko, ale jak na kobietę. Atrakcyjną kobietę!

Oczywiście nigdy nie powiedział do mnie żadnych niemiłych słów. Nie wspomniał, że przestałam mu się podobać, czy też, że jestem gruba. Sama byłam bardzo zdeterminowana, żeby zabrać się za siebie.

Tak jak wspomniałam nie mogłam od razu powrócić do aktywności fizycznej, ponieważ byłam po cesarce. Jednak pomimo to, udało mi się osiągnąć zadowalające efekty.

Rozpoczęłam ciążę ważąc 58 kg, przy rozwiązaniu ważyłam 92 kg! Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy! Co mi pomogło? Zapoznaj się z moją listą.

 

Jak wiadomo – kilogramy po ciąży, to nie tylko dodatkowy tłuszcz jaki pozostał, ale też zatrzyma woda w organizmie.

Jak schudłam po ciąży 34 kilogramy!

Woda z cytryną!

Najlepiej z przegotowaną ciepłą, ale nie gorącą wodą z samego rana na czczo, tym napojem może również zastąpić kawę. Ja też sobie tego nie wyobrażałam, dopóki sama nie spróbowałam. Woda z cytryną doskonale pobudza i orzeźwia. Możemy również urozmaicić smak poprzez dodanie: miodu, imbiru, mięty czy cynamonu. Wszystkie te składniki również pobudzają nasz metabolizm. Żeby zobaczyć pierwsze efekty picia wody z cytryną  trzeba sięgać po nią regularnie co najmniej przez 2 tygodnie. Oprócz tego, że woda z cytryną doskonale nawadnia i wspomaga trawienie, to w dodatku pomaga pozbyć się kamieni nerkowych.

Woda, woda i jeszcze raz woda!

 

Paradoksalnie, jeśli chce się pozbyć nadmiaru wody z organizmu trzeba pić jeszcze więcej wody. Sama czysta woda, żadne soki, które dodatkowo zawierają cukier.

Niedostateczna ilość wody w naszym organizmie ma negatywny wpływ na pracę nerek. Kiedy odpowiednio nawodnimy nasz organizm, pozwoli nam to usunąć nadmiar zgromadzonych toksyn, poprawimy tym samym także nasz metabolizm. Gdy wypijamy zimną wodę zmuszamy nasz organizm do wysiłku, jaki wiążę się z koniecznością ogrzania przyjętego płynu co w konsekwencji wiążę się jednoznacznie ze spalaniem kalorii.

Nie wystarczy jednak pić wodę raz dziennie (to znaczy np. 2 litry wypić jednorazowo) trzeba pić tę wodę przez cały dzień, koniecznie musi być dostarczana równomiernie.

jak schudłam po ciąży 34 kilogramy!

Herbata ziołowa

Herbata ziołowa (najlepiej, która zawiera pokrzywę, skrzyp polny, karczoch albo koper włoski)

Herbaty ziołowe — wspomagają odpowiednie uwolnienie płynów z naszego organizmu, jak i pozbycie się nadmiaru toksyn tak się stanie, kiedy zostaną spełnione trzy warunki:

Wypijamy dziennie 2-3 herbaty!

Nie słodzimy!

Herbatki ziołowe muszą zawierać jeden ze składników: pokrzywę, skrzyp polny, koper włoski — wszystkie nadmienione zioła mają właściwości moczopędne.

Ananas

Zawiera właściwości odchudzające dzięki bromelainie, która przyśpiesza przemianę materii, ale również poprawia mikro krążenie i tym samym wspomaga usuwanie płynów z organizmu. Ponadto ananas daje uczucie sytości na długi czas poprzez zawarty w nim błonnik. Błonnik ten również wspomaga proces detoksykacji organizmu.

Levanat (ampułki)

Wspomaga detoksykację wątroby, oczyszcza jelita, wspomaga trawienie, działa moczopędnie. Można zakupić go poprzez sklep internetowy natur house. Jestem bardzo zadowolona z efektów!

Drenanat Plus (ampułki)

Zapobiega zatrzymywaniu płynów i toksyn oraz zmniejszają objętość ciała. Główne składniki to koper, rumianek i majeranek, które wspomagają trawienie i pomagają w zwalczaniu wzdęć. Również ten produkt zakupimy w natur house.

 

Yokebe (koktajl na odchudzanie)

Przyznam szczerze, że podchodzę bardzo sceptycznie do takich koktajli, ale w tym wypadku nie żałuje, że spróbowałam. Mogę szczerze powiedzieć, że to jest mój faworyt moja perełka dzięki, której zgubiłam już 8 kg (3 tygodnie).

Koktajle z Yokebe mają różne smaki. Nie ma więc problemu z tym, żeby wybrać odpowiedni smak dla siebie. Ja spróbowałam każdego. Koktajl truskawkowy to mój ulubiony smak! Gdzie zakupiłam ten koktajl? Urodziłam w Niemczech i tam też mieszkałam do 18 mesiąca życia mojego synka, także tam nie było problemu z zakupem tego koktajlu. Możesz również zakupić go przez internet. Polecam, apo-discounter.pl . Dlaczego tam? Bo są fajne zestawy startery Yokebe, ze spacjelnym pojemnikiem i miarką. Poza tym tam również są najczęstsze promocje. Odkryłam ten sklep właśnie będąc w Niemczech.  Niektórzy, wolą kupić Almased, bo jest tańszy – próbowałam, ale niestety mi smak nie podszedł.

 

Teraz już wiesz – jak schudłam po ciąży 34 kilogramy! Obecnie ważę jeszcze mniej jak przed ciążą!

Warto przeczytać: